Stawiasz basen w ogrodzie? Poznaj najważniejsze kwestie!

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Wspaniała i radosna zabawa z rodziną jest najważniejsza. Wszyscy możecie się odprężyć i poczuć jak na wakacjach. I to wszystko za sprawą basenu w ogrodzie! Warto przemyśleć, co jest dla Was odpowiednie i wybrać się do sklepu, w którym możecie wybrać model, w zależności od swoich możliwości finansowych. Starsi mogą zakupić basen, nawet o głębokości 1,5 metra, a dla młodszych lepiej wybrać dmuchane kąpielisko!

Jak prawidłowo uszykować podłoże pod basen ogrodowy?

Jeśli wytypowałeś już basen, powinieneś poprawnie przygotować dla niego miejsce. Jeżeli nie przeszkadza Ci postawienie go na trawie, to powinieneś wnikliwie sprawdzić, czy we wskazanym miejscu nie leżą żadne kamienie, czy śmieci, które mogą przedziurawić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, warto kupić właściwą matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Na pewno nie chcesz również, aby do basenu wpadała przesadna ilość owadów, jak również traw niesionych z wiatrem. W tym celu możesz nabyć stosowną pokrywę, którą założysz, kiedy nie będziesz mieć ochoty na kąpiele. W sklepach dostępne są również specjalne maty grzewcze w postaci folii bąbelkowej, dzięki którym znajdująca się we wnętrzu woda prędzej się ogrzeje.

Jaki wybrać basen ogrodowy? Model składany czy wbudowany do ziemi?

Jest to dylemat wielu osób, które zastanawiają się nad nabyciem sporego basenu do ogrodu. Te przenośne są przede wszystkim o wiele tańsze, bo ich cena wynosi od 600 do 5000 zł. To, za co bez dwóch zdań będziesz musiał zapłacić, to woda (zależnie od rozmiaru Twojego basenu), prąd oraz wszystkie dodatkowe akcesoria, takie jak materace do pływania, osłona przed słońcem, pokrywa do basenu bądź drabinka (jeżeli nie ma jej w zestawie). Baseny wbudowane w ziemie w szeregu przypadków potrzebują pozwolenia na budowę, której koszt waha się od 10 000 do 40 000 zł. Do tego konieczne jest jego regularne sprzątanie oraz filtracja wody. Utrzymanie basenu całorocznego może kosztować nawet 2000 zł. Nim zdecydujesz się na nabycie jednego z nich, zaznajom się z dostępnymi modelami i zastanów się, jak często będziesz z niego korzystał, by nie okazało się, że niepotrzebnie wydałeś tyle pieniędzy.

Co jest potrzebne, żeby korzystanie z basenu było bezpieczne?

Aby korzystanie z basenu było bezpieczne dla każdego członka rodziny, w tym dziecka, to potrzebne jest odpowiednie przygotowanie basenu. Jeśli jest on niewielkich rozmiarów, to sprawa jest prosta, bo wystarczy tylko, że zadbasz o włączenie filtra i wyłączenie go przy kąpieli lub gdy nadciąga burza. Natomiast przy dużym basenie powinieneś zamontować drabinkę dla dziecka, które ułatwi sobie wchodzenie i wychodzenie z basenu!

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Wspaniała i radosna zabawa z rodziną jest najważniejsza. Wszyscy możecie się odprężyć i poczuć jak na wakacjach. I to wszystko za sprawą basenu w ogrodzie! Warto przemyśleć, co jest dla Was odpowiednie i wybrać się do sklepu, w którym możecie wybrać model, w zależności od swoich możliwości finansowych. Starsi mogą zakupić basen, nawet o głębokości 1,5 metra, a dla młodszych lepiej wybrać dmuchane kąpielisko!Jak prawidłowo uszykować podłoże pod basen ogrodowy?Jeśli wytypowałeś już basen, powinieneś poprawnie przygotować dla niego miejsce. Jeżeli nie przeszkadza Ci postawienie go na trawie, to powinieneś wnikliwie sprawdzić, czy we wskazanym miejscu nie leżą żadne kamienie, czy śmieci, które mogą przedziurawić dno basenu. Aby zabezpieczyć kąpielisko, warto kupić właściwą matę czy też styropian, które zmiękczą podłoże. Na pewno nie chcesz również, aby do basenu wpadała przesadna ilość owadów, jak również traw ...