Jak robić zdjęcia z powietrza dronem - inny wymiar fotografii

Data dodania:
Kategoria: Kultura i sztuka
Ocena
0.00

Liczne udogodnienia, które zapewniają drony powodują, że zakup drona nie jest dużym wydatkiem. Przede wszystkim filmowanie dronem pozwala na uchwycenie wspaniałej perspektywy. Można uchwycić naprawdę wiele. Możliwe jest również poruszanie się nim bezproblemowo na większe odległości, co zaoszczędzi naszą energię, którą możemy wykorzystać na kreatywne zaplanowanie idealnych ujęć. Każdy, kto interesuje się fotografią i chce uzyskać inne niż dotychczas efekty, powinien rozważyć kupno drona.

Jak dobrze uchwycić kadr z powietrza za pomocą drona?

Podczas robienia zdjęć z powietrza, nie zapominaj o kluczowych zasadach fotografowania. W doborze właściwych kadrów dobrze jest zastosować linie podziału (grid). Dzięki uruchomieniu ich przez aplikację będziesz miał możliwość uzyskania punktów orientacyjnych i sprawniej kadrować zdjęcia, które Cię interesują.

Jak ułatwić edycje zdjęcia — Format RAW

Bardzo korzystną opcją podczas robienia zdjęć, będzie użycie formatu RAW. Format ten zapewnia łatwiejszą edycję. W RAW dodatkowo wydobywanie prześwietlonych bądź zacienionych detali zabawa kolorami oraz ekspozycją jest znacznie łatwiejsza aniżeli w formacie JPEG.

Jak prawidłowo ustawić czas naświetlania podczas robienia zdjęć dronem?

Czas naświetlania jest kolejnym bardzo istotnym czynnikiem przy wykonywaniu zdjęć z powietrza. Jeżeli chcesz wyostrzyć swoje zdjęcia oraz sprawić, żeby były wyraźniejsze ustaw krótszy czas naświetlania. Natomiast jeśli będziesz chciał uzyskać odwrotny efekt, to znaczy artystycznego rozmycia, zastosuj dłuższy czas naświetlania i wyposaż się w filtry ND.

Zanim użyjesz drona — Czy sprawdzać prognozę pogody?

W czasie robienia zdjęć zwracaj uwagę na pogodę. Sprawdzaj prognozy na bieżąco przed planowanym lotem. Jak wiadomo pogoda potrafi być kapryśna i nawet z niedużej chmury może spaść obfity deszcz, który uniemożliwi Ci start, a także utrzymanie drona w powietrzu przez dłuższy czas. Dlatego zainstaluj sobie aplikację, która pomoże Ci zaplanować lot oraz monitorować warunki atmosferyczne.

Jak światło oddziałuje na zdjęcia robione dronem?

Z pogodą powiązany jest jeszcze jeden bardzo istotny aspekt – światło. Przebijające się smugi promieni słonecznych mogą nadać nawet najmniej interesującemu terenowi niesamowitego charakteru. Z tego względu staraj się planować loty dronem rano, lub po południu w trakcie tzw. złotej godziny, gdy słońce zbliża się ku zachodowi albo wznosi przy wschodzie.

Jakie warunki atmosferyczne utrudniają używania dronów?

Najlepsza pogoda do latania dronem to taka, kiedy nie pada deszcz, śnieg, nie wieje silny wiatr i nie ma gęstej mgły. Przy występowaniu któregokolwiek z tych czynników, zaleca się wstrzymanie lotu i przełożenie go na lepsze warunki atmosferyczne. Musimy pamiętać przede wszystkim o bezpieczeństwie swoim, innych i też naszego urządzenia. Kiedy natomiast opady nie są obfite, a wiatr jest lekki, można użyć drona, ale warto wyposażyć go na takie okoliczności w czujniki lądowania. Zyskamy dodatkową pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Unikanie jakichkolwiek zagrożeń to obowiązek każdego użytkownika drona.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Bazyli Zając

Podziwiam osoby, które robią tak fenomenalne fotki.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii