Jakie narzędzia ogrodowe warto zakupić, aby pielęgnować przydomowy trawnik?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Zasadniczo moment wiosny kojarzy nam się z pracą w ogrodzie. Aby dobrze się za to zabrać, potrzebne są chęci, a także duże zaangażowanie z Twojej strony, ponieważ niektóre czynności trzeba kilkakrotnie powtarzać. Niestety trawnik trzeba koniecznie regularnie i odpowiednio pielęgnować. Jak to zrobić? W naszym dzisiejszym artykule omawiamy narzędzia, które z pewnością nas w tym wspomogą! Zapraszamy serdecznie.

Kosiarka to podstawa w pielęgnacji przydomowego trawnika!

Absolutną podstawą, w jaką musimy wyposażyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny model kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów nadaje się kosiarka elektryczna, jednak trzeba mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych wspaniale sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najgłośniejsza spomiędzy wszystkich, ale za to jest najbardziej wydajna. Wskazane jest zastanowić się nad kosiarką, która posiada opcję mulczowania zgromadzonej trawy, innymi słowy – optymalnego rozdrabniania zbioru oraz rozprowadzania go na koszonej powierzchni. Jest to doskonała opcja do zastąpienia kompostownika oraz niestosowania dzięki temu dodatkowego sztucznego nawozu.

Jak działa aerator i co nam daje w pielęgnacji trawnika?

O ile zależy nam na gładkiej oraz bujnej powierzchni trawnika, należałoby zaopatrzyć się w aerator. Jest to pomysłowe narzędzie zaopatrzone w zintegrowane ostre kolce (czasem napotyka się również wbudowane metalowe rurki), które przemieszczając się po powierzchni trawy, wbijają się w glebę, tym samym ją natleniając. Dzięki temu trawa lepiej rośnie, albowiem ma więcej powietrza, a jej korzenie mają więcej przestrzeni do rozwoju. Względnie nowym udogodnieniem są także specjalne nakładki na buty do aeracji trawnika. Polega to na tym, że wkładamy na swoje buty nakładki wyglądające jak korki u piłkarzy i poprzez chodzenie po trawie, natleniamy ją.

Co to jest wertykulator i do czego służy w pielęgnacji przydomowego trawnika?

Pokrewnym urządzeniem do aeratora jest wertykulator, jednakże fundamentalna różnica jest taka, że wertykulator ma w sobie ostrza, które przesuwając się po nawierzchni trawy, wyciągają wszystko to, co najgorzej ukorzenione, a więc najczęściej po prostu chwasty i uschnięte źdźbła. Narzędzie super sprawdza się po sezonie jesienno-zimowym, gdy trawa w wielu przypadkach jest w gorszym stanie. Trawnik po takim zabiegu z reguły nie wygląda wspaniale, niemniej nie należy się tym przejmować, gdyż trawa musi odpocząć i nabrać miejsca do powtórnego wzrostu.

Podkaszarka do trawy – dlaczego opłaca się ją kupić, gdy chcemy pielęgnować trawnik?

Nie wszędzie możemy dotrzeć z kosiarką, nawet tą o najmniejszych rozmiarach. Są takie miejsca w naszym ogrodzie, jak szczeliny między skalniakami, skarpy oraz wzniesienia, gdzie kosiarka niestety nie dotrze. W tym celu stosujemy podkaszarkę, która w niektórych mniejszych ogrodach może w pełni wystarczyć jako wyłączny robot koszący, albowiem nadaje się idealnie na małe połacie trawiaste. Na dodatek skosimy nią również wysokie pędy i trawy.

Nożyce ogrodowe – dlaczego warto je mieć przy pielęgnacji trawnika?

Kiedy trawnik jest zadbany i estetyczny, to aż chce się na niego patrzeć. Jest ozdobą całego domu. Często, jednak kiedy kosimy trawę, to np. kępki zostają przy rabatach ogrodowych otoczonych kostką granitową, przy murkach bądź ławkach. Co możemy zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej zaopatrzyć się w manualne nożyce koszące bądź w wersji elektrycznej. Dzięki temu wytniemy pozostałości po koszeniu w łatwy sposób!

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Zasadniczo moment wiosny kojarzy nam się z pracą w ogrodzie. Aby dobrze się za to zabrać, potrzebne są chęci, a także duże zaangażowanie z Twojej strony, ponieważ niektóre czynności trzeba kilkakrotnie powtarzać. Niestety trawnik trzeba koniecznie regularnie i odpowiednio pielęgnować. Jak to zrobić? W naszym dzisiejszym artykule omawiamy narzędzia, które z pewnością nas w tym wspomogą! Zapraszamy serdecznie.Kosiarka to podstawa w pielęgnacji przydomowego trawnika!Absolutną podstawą, w jaką musimy wyposażyć nasze ogrodnicze zasoby, jest kosiarka. Im mniej okazały teren trawnika, tym inny model kosiarki będzie nam potrzebny. Na najmniejszych skwerkach do 200-300 m2, wystarczająca będzie kosiarka bębnowa. Do względnie większych terenów nadaje się kosiarka elektryczna, jednak trzeba mieć na uwadze ciągnący się przewód. Z kolei na największych przestrzeniach trawiastych wspaniale sprawdzi się kosiarka spalinowa, która niestety jest najg...