Określ swój typ urody i dopasuj do niego makijaż!

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Kosmetyki dla kobiet są różnorodne i mają duży potencjał na wyeksponowanie tego, co najlepsze w damskiej urodzie. Ważne jest, aby nie kupować produktów na oślep, lecz w sposób świadomy i przemyślany. Może to bowiem zepsuć efekt naturalnej urody każdej kobiety. Prawidłowo dobrany makijaż do typu urody, czyli koloru włosów, oczu czy odcienia skóry potrafi współgrać z całością, tworząc idealny wizerunek!

Makijaż oka!

Poza dobraniem właściwego podkładu i jego prawidłowym nałożeniem (gąbeczką czy też pędzlem), najważniejszym elementem makijażu są oczy, których uwydatnienie jest niezwykle ważne. Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że zależnie od ich koloru, powinno się dobierać konkretny odcień cieni do powiek.

Jak podkreślić brązowy kolor oczu?

Brązowy jest najpowszechniejszym kolorem oczu wśród ludzi, co uwarunkowane jest wysoką zawartością melaniny, innymi słowy ciemnego barwnika. Możesz używać cieni matowych, ale również postawić na rozjaśnienie za pomocą złotego pigmentu. Jeśli posiadasz brązowe czy też piwne oczy, to koniecznie zaopatrz się w paletę z odcieniami fioletu, beżu i brązu. Również bardzo dobrze będą do Ciebie pasowały wszelkie odcienie nude oraz róże, które sprawią, że oczy będą wspaniale podkreślone. Wskazane jest też zwrócić uwagę na kolor włosów – jeśli są one jasne, to lepiej postawić na jaśniejszy makijaż, który subtelnie rozjaśni cerę oraz spowoduje, że przez cały czas będziesz wyglądać świeżo. Z kolei z dodatkiem czerwonych ust osiągniesz olśniewający efekt na każde wieczorowe wyjście!

Prosty makijaż dla niebieskich oczu!

Oczy szare i niebieskie są charakterystyczne dla zimnego typu urody, kojarzącego się z krajami skandynawskimi, dlatego wykonywany wokół nich makijaż powinien być subtelny. Jeśli pragniesz postawić na mocne oko, to pamiętaj o tym, by stosować odpowiednie cienie, które uratują Cię od przesady. Jasne oczy najodpowiedniej zgrywają się z jasnym różem, cieniami błękitnymi, srebrnymi i złotymi, a także z jasnym fioletem. Jeżeli pragniesz uzyskać naturalny efekt, to wystarczy, że zaakcentujesz rzęsy tuszem i nałożysz róż na policzki. Tym sposobem zawsze będziesz wyglądać świeżo oraz czuć się fajnie. Do wieczorowego makijażu bajecznie sprawdzą się mocne kolory szminek, takie jak czerwony, malinowy lub odcienie fioletu.

Jaki makijaż pasuje do zielonych oczu?

Zielony jest uważany za najrzadziej występujący kolor oczu, a uwydatnienie go za pomocą odpowiedniego makijażu wydobędzie jego piękno! Do takiej barwy najlepiej pasuje make-up składający się z cieni o ciepłych odcieniach, takich jak brąz, złoto, bądź beż. Jeśli posiadasz matowe cienie, to świetnym pomysłem będzie wykorzystanie ciemniejszych kolorów i stworzyć efekt smoke eyes, dzięki któremu oczy staną się optycznie większe. Zależnie od tego, jaka jest Twoja karnacja, możesz szaleć z wyborem kolorów ust, bądź cieni do powiek na imprezy albo oficjalne wyjścia. Z pewnością doskonale będzie do nich pasował błyszczyk, który doda Ci subtelności, jak również kobiecości oraz pozwoli skupić uwagę na rzadkim kolorze oczu!

Podkreśl swój typ urody poprzez makijaż!

Wyszczególnienie zasad dobrego i prawidłowego wykonywania makijażu jest ważnym, aczkolwiek niekoniecznie łatwym zadaniem. Czasami kobiety wyglądają po prostu źle, ponieważ nieprawidłowo używają kosmetyków kolorowych. Przecież jednak chodzi w tym o to, żeby uwypuklać swoje zalety, a nie na odwrót! Teraz gdy już wiesz, co pasuje do Twojego typu urody, możesz spokojnie bawić się nim i wyglądać po prostu świetnie!

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Kosmetyki dla kobiet są różnorodne i mają duży potencjał na wyeksponowanie tego, co najlepsze w damskiej urodzie. Ważne jest, aby nie kupować produktów na oślep, lecz w sposób świadomy i przemyślany. Może to bowiem zepsuć efekt naturalnej urody każdej kobiety. Prawidłowo dobrany makijaż do typu urody, czyli koloru włosów, oczu czy odcienia skóry potrafi współgrać z całością, tworząc idealny wizerunek!Makijaż oka!Poza dobraniem właściwego podkładu i jego prawidłowym nałożeniem (gąbeczką czy też pędzlem), najważniejszym elementem makijażu są oczy, których uwydatnienie jest niezwykle ważne. Pewnie zdajesz sobie sprawę z tego, że zależnie od ich koloru, powinno się dobierać konkretny odcień cieni do powiek.Jak podkreślić brązowy kolor oczu?Brązowy jest najpowszechniejszym kolorem oczu wśród ludzi, co uwarunkowane jest wysoką zawartością melaniny, innymi słowy ciemnego barwnika. Możesz używać cieni matowych, ale r...