Wyjazd do USA – jak zorganizować road trip po parkach narodowych?

Data dodania:
Ocena
0.00

Jeśli Twoim marzeniem jest podróż szlakami przyrody w USA, ten tekst jest właśnie dla Ciebie. Taki wyjazd należy do wycieczek, które organizuje się o wiele wcześniej. Transport, przeloty, bagaż i noclegi to tylko wierzchołek góry lodowej rzeczy, które musisz zaplanować. Jak to zrobić i co zabrać ze sobą na tę podróż?

Jaki samochód najlepiej wynająć na camping w USA?

Wypożyczenie samochodu to podstawowa sprawa jeżeli chodzi o wycieczkę po parkach narodowych – w końcu musisz czymś podróżować. :) W USA nie ma konkurencyjnej alternatywy dla własnego samochodu, transport publiczny jest bardzo kiepsko rozwinięty. Z tej przyczyny załatwienie spraw związanych z wypożyczeniem samochodu to kluczowa sprawa.

Po pierwsze wypada zadać sobie parę pytań na początek, to znaczy: którędy będzie przebiegać trasa, a w związku z czym, w jakim miejscu wynająć auto, a w jakim je zwrócić. Należy zwrócić uwagę, że oddanie wypożyczonego auta w innym miejscu często wiąże się z wyższymi kosztami. Oprócz tego kluczowe jest wykupienie właściwego ubezpieczenia.

Ponadto trzeba pamiętać, że kierować autem może tylko ta osoba, na jaką zostanie ono wypożyczone. Żeby dzielić się jazdą, należy pamiętać o opłaceniu zezwolenia dla dodatkowego kierowcy. Poza tym elementarną sprawą jest długość trasy, czyli na ile dni trzeba wynająć samochód.

Wynajem auta w USA – najważniejsze informacje

Proces wypożyczenia auta w Stanach Zjednoczonych może wydawać się trudny, ale tylko wówczas kiedy nie będziesz odpowiednio przygotowany. Ażeby uniknąć przepłacania za wypożyczenie oraz dodatkowych opłat lub kar wynikających z niewiedzy, warto wcześniej odpowiedzieć sobie na wymienione wyżej pytania i wybrać odpowiednie auto na swoją wymarzoną podróż.

Jakie są najpiękniejsze Parki Narodowe w USA?

Parki Narodowe USA to zdecydowanie piękne oraz warte zobaczenia miejsca na zachodzie! Zaczynając z San Francisco, możemy odwiedzić Yosemite, Sequoia, Death Valley, po drodze naturalnie Las Vegas, Grand Canyon i zakończyć w Los Angeles. A jeśli masz więcej czasu „mustsee” jest Zion bądź Bryce Canyon w Utah! Możliwości jest sporo i łatwo ułożyć świetną trasę z całkiem krótkimi odcinkami między parkami.

Wstęp do parków jest zwykle odpłatny, możemy opłacać wstęp pojedynczo do każdego parku, bądź opłacić karnet America the Beautiful. Jeżeli twój roadtrip jest dosyć ograniczony czasowo, wskazane jest zrobić rozpoznanie przed wjazdem do każdego z parków, aby mieć pojęcie, na które szlaki warto się udać i nie trwonić zbyt dużo czasu.

Zwiedzanie parku narodowego – o czym należy pamiętać?

Na wjeździe otrzymuje się wszelkie informacje dotyczące parku, zwierząt i zasad bezpieczeństwa. Najlepiej wyruszać na szlaki wraz ze wschodem słońca i kończyć hike tuż przed zachodem. Powinno się pamiętać o niepozostawianiu jedzenia w samochodzie na parkingach, albowiem niedźwiadki są bardzo sprytne oraz potrafią dostać się nawet do zamkniętego samochodu. :)

Możliwości spania na roadtripie są różne, można zabukować miejsca campingowe na terenie parku, najlepiej robić to dużo wcześniej. Inną opcją jest nocowanie na darmowych dzikich campingach, a prócz tego zawsze można zarezerwować pokój w motelach, jakich jest ogrom na trasie i wcale nie jest to dużo droższe rozwiązanie.

Camping w Stanach Zjednoczonych – co musisz mieć?

Jeżeli chodzi o camping, najlepiej cały ekwipunek zakupić w supermarkecie przed rozpoczęciem wyprawy. Próba zabrania wszystkich potrzebnych rzeczy z Polski, może się wiązać z ogromnymi kosztami, które przewyższą cenę zakupu nowych. Dlatego tak ważne jest podjęcie decyzji o zakupie większości z nich w USA. Warto także zakupić apteczkę oraz krem z filtrem.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak Artykułów