Zalety leczenia rehabilitacyjnego u pacjentów po urazach!

Data dodania:
Ocena
0.00

Rehabilitacja przybiera rozmaite formy i jest personalizowana pod względem konkretnego przypadku. Wspiera zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Jego podstawowym celem jest częściowy lub całkowity powrót do zdrowia. Przeprowadzana jest w specjalistycznym centrum, szpitalu bądź w domu, w zależności od tego, co jest potrzebne. Wykorzystywana jest do osób po udarze mózgu, wypadkach lub wszelkich urazach.

Wspaniałe zalety elektroterapii!

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu stosuje się prąd stały bądź zmienny. Dostarcza to cudowne rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma odpowiednie częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Pewnie Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i powoduje, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm i różnorodne zwyrodnienia.

Dla kogo wskazana jest laseroterapia?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których wykorzystuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z określonego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Dzięki laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niewielkich guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu z trudem gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Dzięki laseroterapii można także pozbyć się bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Krioterapia, czyli leczenie zimnem, które pomaga w walce z bólem!

Zabieg krioterapii jest popularny ze względu na swoje właściwości lecznicze pacjentów. Pamiętajmy jednak, aby zabiegi odbywały się zawsze pod kontrolą lekarza prowadzącego, ponieważ do stosowania terapii leczenia zimnem są również przeciwwskazania. Pomaga pacjentom ze stanami zapalnymi tkanek miękkich, w depresyjnych stanach, po wypadkach czy urazach sportowych. Łagodzi zmiany zwyrodnieniowe, a także jest stosowana w odnowie biologicznej!

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Rehabilitacja przybiera rozmaite formy i jest personalizowana pod względem konkretnego przypadku. Wspiera zdrowie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Jego podstawowym celem jest częściowy lub całkowity powrót do zdrowia. Przeprowadzana jest w specjalistycznym centrum, szpitalu bądź w domu, w zależności od tego, co jest potrzebne. Wykorzystywana jest do osób po udarze mózgu, wypadkach lub wszelkich urazach.Wspaniałe zalety elektroterapii!Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu stosuje się prąd stały bądź zmienny. Dostarcza to cudowne rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma odpowiednie częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Pewnie Cię to zdziwi, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i powoduje, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterap...